İĞNE OYASI SALON TAKIMI YAPALIM

Merhabalar;

Ben Sevil öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Bugün sizlere iğne oyası ile solan takımı nasıl yapılır? Detayları anlatacağım.

İğne oyası salon takımı

Tasarımı bana aittir. Herkesin evinde yapabileceği bir salon takımı öncelikle gerekli malzemelerimiz:

1 – iğne, makas, ödemiş ipeği

2- Altınbaşak polyester şeker beyaz ip (100 Gr)

3- Guterman kumaş yapıştırıcı

4- 50 numara misina

5- Çelik toplu iğne

6- strafor ısı yalıtım da kullanılan ve bu modelin deseni

Yapılışı: öncelikle 50 metreye yakın iğne oyası tekli zincir yapıyoruz. Daha sonra zincir kenarına misina ile bir sıra zürafa yapıyoruz. Zincirimizi tamamladık. Sıra yıldız çiçeklerimizde. Büyüklü küçüklü çiçekler yapıyoruz. Küçük çiçek; 5 yapraklı 2-1 artırıp eksilterek. Büyük çiçek; 5 yaparaklı 3-2-1 artırıp eksiltiyoruz.

Ara kısımları için 15 li file yapıyoruz 8 sıra. Ve iğne oyası ile yapacağımız bölümleri tamamladık. Sıra şekil vermeye geldi.

Öncelikle strafor köpük üzerine deseni yerleştiriyoruz. Desenin üzerine şeffaf bir poşet igneliyoruz. Daha sonra desenin şekline göre zincirleri toplu iğne yardımıyla yerleştiriyoruz. Tamamı yerleştikten sonra birleşim yerlerini Guterman kumaş yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz. Ara kısımlardaki fileleri yerleştirerek onlarında zincirin altında kalacak şekilde zincire yapıştırıyoruz. Filelerimizde hazır. Daha sonra üzerine bir örtü serip ütüleme işlemi yapıyoruz. Toplu iğneleri dikkatli bir şekilde sökerek modeli köpük üzerinden çıkarıyoruz. Ara kısımlarındaki çiçekleri önce birbirine ekliyoruz. Daha sonra orta kısımlarına dikerek yerleştiriyoruz.

İsteğe bağlı kenar kısımlarına kuyumcu kafesi yapabilirsiniz. En son aşamada kumaşa yerleştirip sabitliyoruz. Masa sehpa konsol runner ve peçete olarak salon takımı yapabilirsiniz.

Takıldığınız yerde instagram adresimden bana ulaşabilirsiniz. Zincir çiçek file gibi modellerin yapım aşamalarını İĞNE OYASI EL SANATLARI Youtube kanalımda bulabilirsiniz. Aşağıdaki linkte yapılışı mevcuttur. Yapacak olan herkese kolaylıklar diliyorum hoşçakalın…..

popüler iğne oyası

Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •