İĞNE OYASI MİSİNALI ÇİÇEK

Merhabalar;

İğne oyası çiçek modeli

İğne oyası her yerde kullanabileceğiniz misinalı çiçek modeli. Masa sehpa konsol gibi örtüler de kullanılan 5 yapraklı en yeni çiçek modeli.

0.5 numara misina, Altınbaşak polyester ip, taş inciler, iğne, makas

Öncelikle ipi 3 kat katıyoruz bir yaprağı yapacağımız yer kadar. Daha sonra 1 kat misina ve 3 kat ip üzerine zürafalar yapıyoruz. Zürafa sayısı kullanacağınız yerin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Bu zürâfaları 3 sıra üst üste yapıyoruz. (File yapar gibi)

Daha sonra tekrar 3 kat ip hazırlıyoruz. Kenar kısmını yapabilmek için. 1 zürafa 1 kirpik yapıyoruz aynı zürafanın içerisine. Yani her bir zürafanın içerisinde kirpik ve zürafa olacak dış kenarlarını yaparken. Yaprağın yapım aşamaları hazır. Sıra şekil vermeye geldi. Arasında kalan misina yı hafif çekerek iki ucunu dikerek birleştiriyoruz. Aşağıdaki resimde olduğu gibi

İğne oyası

Bu şekilde toplam 5 adet yaprak yapıyoruz.

Bütün yaprakları yan yana getirip dikerek birleştiriyoruz. Orta kısmı için isteğe bağlı inciler dikebilirsiniz. İğne oyası el sanatları Youtube kanalımda yapılışı mevcut. Aynı zamanda aşağıdaki linkten modelin yapılışına ulaşabilirsiniz.

Elimden geldiği kadar modeli anlamaya çalıştım. İnşallah sizler için faydalı olmuştur. Takıldığınız yerde bana ulaşabilirsiniz. Her yerde kullanabilirsiniz. Görüşmek üzere hoşçakalın…

Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •