ÇOK KOLAY TIĞ İŞİ ÖRGÜ BATTANİYE VE HIRKA MODELİ

Merhabalar;

Sevgili örgü severler hanımlar hoşgeldiniz. Çok kolay tığ işi örgü battaniye ve hırka modelin yapılışını sizler için hazırladım. Aşağıda hem kullanılan malzemeler hemde nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler mevcut. Sırasıyla yapım aşamaları aşağıda mevcut olup kışlık örgüleriniz de bu modeli tercih edebilirsiniz.

Cok kolay tığ işi örgü battaniye ve hirka modeli

Kullanılan malzemeler: yün örgü ipleri sarı-beyaz-gri (3adet) 2.5 numara tığ,

Yapılışı: öncelikle battaniye için 1 metre kadar zincir çekiyoruz. Çekmiş olduğumuz zincir üzerine yalancı trabzan yapıyoruz. (Tığ üzerine ip sarıp zincire batıp hepsini tek seferde çıkarmak). Yalancı trabzan ı zincir bitene kadar devam ettiriyoruz. (Zincir ölçüsü kullanacağınız yere göre değişiklikler gösterebilir)

3zincir çekerek dönüyoruz ve ilk trabzanın içerisine batıp ikili trabzan yapıyoruz. Daha sonra dördüncü zincire batarak aynı yerin içine 4 adet ikili trabzan yapıyoruz. Tekrar tığ üzerine ip alarak aynı yerin içerisine trabzan yaptığımız yerin bir gerisinden zincire batarak 3 lü fıstık dolgusu yapıyoruz. Tekrar dördüncü zincire batarak aynı şeyleri yapıyoruz.Çok kolay tığ işi örgü battaniye ve hırka modelinin bir parçasını oluşturuyoruz.

Tığ ile battaniye modeli

Bu isleme sıra sonuna kadar devam edip Sırayı tamamlıyoruz. İkinci sıra için 3 adet zincir çekerek kenara ikili trabzan yapıyoruz daha sonra modellerin arasındaki ilk boşluğa batarak 4 tane ikili trabzan yapıyoruz. Daha sonra bir ilmek gerisinden 3 lü fıstık dolgusu yaparak tamamlıyoruz. Bu sırayı bu şekilde devam ediyoruz.Her sırada farklı bir renk kullanıyoruz.

Modelin yapılışı her sırada aynı işlemi yaparak devam ediyor. Sizler bu modeli ister tek renk istek iki renk isterseniz de üç renkli olarak çalışabilirsiniz. Kış aylarında vazgeçilmez çok kolay tığ oyası modeli. Sizlerde böyle kolay örgüler yapabilirsiniz. Yapılışı gerçekten çok kolay ayrıca modelde bı o kadar gösterişli. Modelin yapılışı siz örgü sever hanımlar için YouTube kanalımda. Youtube kanalım Sevilin örgü evi. Beni tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Beğendiyseniz beğenip paylaşarak bana destek olmayı unutmayınız.

Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşın