TIĞ OYASI İLMEK ÇIKARMALI ÖRGÜ MODELİ

Merhabalar; Ben Sevil. Bugün sizlere yapımı çok kolay tığ oyası ilmek çıkarmalı örgü modelini göstermeye çalışacağım. Yapılışı çok kolay modelin kendisi olay. TIĞ OYASI İLMEK ÇIKARMALI ÖRGÜ MODELİ.

Tığ oyası ilmek çıkarmalı örgü modeli

Kullanılan malzemeler;

  • Alize hapy babby 2 renk
  • 2.5 numara tulip tığ
  • Makas

YAPILIŞI:

Öncelikle kullanacağımız yerin ölçüsüne göre zincir çekiyoruz. İstediğimiz ölçüde zincir çektikten sonra bu zincirin üzerine sık iğne yaparak sırayı tamamlıyoruz ve modeli yapabilmek için bir zemin oluşturuyoruz.

Bu aşamadan sonra modeli çevirip bir ilmek uzatıyoruz ve o ilmeğin dibine sık iğne yapıyoruz. Tığ üzerindeki ilmeğimiz kalacak şekilde. Yine aynı boyutta bir ilmek daha çıkarıyoruz ve dibine sık iğnesini yapıyoruz. Bu sırayı bu şekilde tamamlayarak sıranın sonuna geliyoruz.

Tığ oyası ilmek çıkarmalı örgü modelleri

Sırayı tamamladık artık ilmekleri toplamaya geldi sıra. Modeli çevirip ilk ilmeğin içine örümcek yapıyoruz ve diğer ilmeğin içinden tığ ile girerek sık iğne yaparak tek seferde çıkarıyoruz. Daha sonra diğer ilmeğin içinden tığ ile geçerek tekrar sık iğne ile kapatıyoruz. Bu sırayı bu şekilde tamamlayarak modelin birinci sırasını oluşturuyoruz.

İKİNCİ SIRADA YAPILMASI GEREKENLER

Diğer renk ip ile devam ediyoruz. Tekrar bu toplamış olduğumuz ilmekleri üzerindeki sık iğnelere batarak yeni renk ipimizle ilmekler çıkararak sırayı tamamlıyoruz. Modeli çevirip bu çıkarmış olduğumuz ilmekleri tekrardan toparlıyoruz ve modelimiz bu şekilde bu sıralamaya göre devam ediyor.

Tığ oyası ilmek çıkarmalı örgü modeli

Sizler bu örgü modelini yelek, battaniye, hırka, atkı gibi örgülerde kullanabilirsiniz. Ben modelin nasıl yapıldığı ile alakalı bir video hazırladım. Bu modeli kullanarak herhangi bir örgü yapmadım. İnşallah sizler yaparsınız ve benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Eminim ki siz elişi sever hanımlar için bu tarz örgüler çok kolay ve basit kalacaktır. Tığ oyası ilmek çıkarmalı örgü modeli.

Ayrıca modelin yapım aşamasına aşağıdaki linkten ulaşabilir takıldığınız yerde bana watsap üzerinden ulaşabilirsiniz. Diğer youtube kanallarım ve instagram hesaplarimdan bana ulasabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. Şimdiden hepinize iyi seyirler diliyorum. Görüşmek üzere hoşçakalın…

En yeni örgü modeli

Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşın