SUPER TUNİSİAN TUNUS İŞİ FİYONK MODELİ VE YAPILIŞI

Merhabalar; Bugün çok güzel bir model ile karşınızdayım. Tunus işi fiyonk modeli ve yapılışı ile bir çok örgülerinizi süsleyebilirsiniz. Veya çocuklarınız için yeni fiyonklu tokalar tasarlayabilirsiniz.

TUNUS İŞİ FİYONK MODELİ

Kullanılan malzemeler:

*Alize happy bayby *2.5 numara Tığ *orta büyüklükte taş inciler veya farklı aksesuarlar

BİRİNCİ BÖLÜM:

Öncelikle tığ ile ipe düğüm atarak başlıyoruz ve 7 tane zincir çekerek ilk yaptığımız zincire batıp kaydırma yöntemi ile birleştiriyoruz Bir yuvarlak oluşturuyoruz. Yuvarlak üzerine 8 adet zincir çekiyoruz.

Çekmiş olduğumuz 8 adet zincirin herbirinden ilmekler çıkararak tığ üzerinde 8 adet ilmek olustururup yuvarlak halkanın içinden tığ geçirerek ilk ilmegi kapatıp sıra bitene kadar bütün ilmekleri ikişerli olacak şekilde kapatıyoruz ve sıranın sonunda 4 adet zincir çekerek iki ilmeğin arasına batarak kirpik yapıyoruz. Bu sayede Tunus işi fiyonk modeli ve yapılışı ilk aşamasını oluşturmuş oluyoruz eğer isterseniz sayıları artırıp eksiltebilirsiniz.

Tunus işi fiyonk modeli nasıl yapılır?

Kirpikten sonra o kenarlarda görünen çıkıntılar dan tekrar 8 adet ilmek çıkarıyoruz. Bu şekilde Tunus işi fiyonk modeli ve yapılışı için sırayı yapmaya devam ediyoruz Ve Çıkarmış olduğumuz 8 adet ilmeği orta yuvarlağa batarak ikişerli olacak şekilde yukarı doğru kapatarak yapıyoruz ve 4 zincir çekerek iki ilmek arasına kirpik yapıyoruz. Bu şekilde toplam tepede 8 kirpik olana kadar örgümüze devam ediyoruz. örgü fiyonk modelinin bir tarafını tamamlamış oluyoruz.

Boyutlu örgü fiyonk modeli

İKİNCİ BÖLÜM:

İpimizi hiç koparmadan 8 adet zincir çekiyoruz. Bu zincirlerin üzerinden tekrar ilmekler çıkarıp bu ilmekleri kapatıyoruz. Tepeye geldiğimizde 4 zincir ile kirpik yapıp aynı işleme devam ediyoruz. Toplam 8 adet kirpik olana kadar aynı işlemi tekrar üçüncü aşama ile devam edelim. #tunus işi fiyonk modeli ve yapılışı

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM:

Tunus işi fiyonk modelinin ikinci aşaması da hazır. İpi biraz uzun bırakarak orta kısmını kapatmak için orta büyüklükte taş inciler dikerek modeli tamamlıyoruz.

Modelin yapılışı aşağıdaki linkte mevcuttur. Sevilin örgü evi youtube kanalımda sizler için farklı örgülerde mevcuttur. Ayrıca iğne oyası model yapılışları için iğne oyası el sanatları YouTube kanalımı ziyaret edebilirsiniz ve videolarımı izleyebilirsiniz.

Tunus işi fiyonk modeli yapım aşaması

Bu aşamaya kadar gelip beni tercih ettiginiz için çok teşekkür ediyorum. Görüşmek üzere hoşçakalın….

Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşın