K TRABZAN ŞEYTAN BACAĞI MODELİ

Merhaba sevgili elişi sever hanımlar. Bugün sizlere k Trabzan şeytan bacağı modeli hakkında bilgiler paylaşacağım. Modeli Mevlüt örtüsü havlu kenarı ve daha bir çok zeminde kullanabilirsiniz.

K Trabzan şeytan bacağı nasıl yapılır??

Kullanılan malzemeler:

*iğne, iplik, şifon kumaş, ve makas

YAPILIŞI: Şeytan bacağı k Trabzan modeli için öncelikle şifon kumaş üzerine iğne ile zürafa yapıyoruz. Veya tığ ile zemin tığlaması. Zurafalar hazır olduğuna göre k Trabzan şeytan bacağı modelinin yapılışına geçebiliriz.

İğne ile zürafa üzerine öncelikle bir düğüm atalım ve aynı yerin içerisine orta büyüklükte bir kirpik yapalım. Yaptığımız kirpiğin üzerine ip atarak çıkalım. Ve tekrar aşağıda boş olan ilk zurafaya tekrar ip atarak aşağıya inelim. Toplamda üç adet ip olacak. Bu aşamadan sonra üç tane ipi iğnenin üzerine alarak tam ortasından zürafa düğümü ile birleştirelim. Şuan k Trabzan şeytan bacağı modelinin tam ortasındayız. Ortasından tepedeki boşluğa zürafa düğümü ile geçiş yapalım.

K Trabzan modeli

Artık k trabzanin tam tepesindeyiz. Tekrar ip atarak aşağıdaki boş olan zurafaya ip atarak inelim. Tekrar yukarı çıkalım ve tekrar aşağıya inelim. Toplamda 3 adet ipi önce ortasından daha sonra tepesinden düğüm ile tamamlayalım. Ve bu şekilde k trabzan yapılışına devam edelim ve uzunluğa gelene kadar.

İğne oyası tığ oyası ve bir çok modeller için YouTube ve instagram kanallarımi da takibe alabilirsiniz. Elimden geldiği kadar sizler için farklı modeller ve farklı videolar için uğraşıyorum. İnşallah isteklerinizi karsilayabiliyorumdur.

K Trabzan şeytan bacağı modeli aynı zamanda SEVİLİN İĞNE OYALARI youtube kanalımda mevcut. Ordan da izleyebilirsiniz. linkten de modelin yapılışına ulaşabilirsiniz. Bu aşamaya kadar benimle olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki modellerde görüşme üzere hoşçakalın…

K TRABZAN VİDEOSU
+3
Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •