EN KOLAY HALİYLE İĞNE OYASI ZAMBAK ÇİÇEĞİ

Merhabalar; Ben Sevil

Bugün sizlere en kolay haliyle iğne oyası zambak çiçeği hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Sizler bu tarz zambak çiçekleri ile tesbih ucu, bohça pano, tespi gibi çeyizlik ürünler hazırlayabilirsiniz. Gelin hep beraber önce modelimizi inceleyelim.

Gri tonlarında zambak çiçeği

Zambak çiçeği iki renk gri tonlarında suni ipek ip ile yapılmıştır. Musterimin istediği boyutta sipariş üzerine yapıldı. Hazır sipariş yaparken bir de videosunu siz elişi sever hanımlar için hazırladım.

Burada modelin bitmiş kargo aşamasındaki halı mevcut

Birazda en kolay haliyle iğne oyası zambak çiçeği yapım aşamaları hakkında konuşalım. Zambak çiçeği üç yapraklı iki katlı olacak şekilde yapılıyor. Çiçeğin her bir yaprağı ayrı ayrı zincir üzerine yapılır. Yapraklar tamamlandıktan sonra kenarları için orta kalınlıkta çiçek teline ip sarılarak kenarlara zürafa ile kontür yapılır daha sonra iki ayrı çiçek üst üste getirilerek birleştirilir.

Ortasındaki tohumları icin iğne ile üçer adet boru yapılır bu boruların üzerine sık iğneler yapılarak tamamlanır ve çiçeklerin ortasından geçerek iğne ile dikilir. nerede kullanılacaksa oraya yerleştirilir. İsteğe bağlı çiçeğin en altına yeşil ip ile yapraklar yapılabilir. Aşağıdaki linkte yapılışını izleyebilirsiniz.

Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşın
  •  
  •  
  • 1
  •  
  •  

One comment

  1. […] EN KOLAY HALİYLE İĞNE OYASI ZAMBAK ÇİÇEĞİ […]

Comments are closed.